Шановні студенти

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

НОВИНИ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Прагнення відродити і зберегти національні традиції та святині українського народу спонукало до створення музею етнографії та побуту, який було відкрито  15 травня 1996 року. Головна мета робота в музею – допомогти вирішувати завдання навчально-виховного процесу, сприяти поглибленому вивченню народної творчості, історії, традицій та обрядів. Залучити студентів до дослідницько-пошукової діяльності.

Зусиллями викладачів та студентів в музеї зібрано багатий матеріал з історії рідного краю. Тут і прядки, і рушники дивовижної роботи, унікальні гончарні вироби, старовинні українські народні костюми, ткацькі станки, предмети домашнього вжитку, макет народного житла та багато іншого.

В музеї не тільки можна побачити старовинні речі, але й познайомитися з записами народних пісень, звичаїв та обрядів. Більше 10 тематичних екскурсій розроблено на матеріалах музею.

До роботи в музеї залучена велика кількість студентів. Перш за все вони збирають експонати для музею, займаються пошуковою роботою, беруть участь у конкурсах творчих робіт.

Очолює музей Рада, яка веде свою роботу відповідно до плану. Протягом року членами ради музею та студентами коледжу зібраний значний матеріал з народознавства, також матеріал до забезпечення програми виховання за народними традиціями. Силами активу розпочата робота щодо збору матеріалу з народного агрокалендаря та народної аптеки.

За окремим планом працює школа екскурсоводів.

В музеї систематично проводяться екскурсії для студентів коледжу та учнів шкіл району, міст та області. Також в музеї проводиться заняття з «Культурології» та «Історії України». В музеї проходять масові заходи. Серед них Свято «Щедрий вечір!», «Вечорниці на Андрія», зустріч з юною поетесою Надією Зінченко, тематична година «Нащадки Прометея» та багато інших.

Традиційним стало проведення конкурсу творчих робіт студентів з історії та культури рідного краю. Зовсім недавно було проведено конкурс творчих робіт «Стежинами рідного краю». Силами активу та членами Ради створено відеофільми «Стежинами рідного Новомосковська» та «Собор, що здіймається в небо».

Радою музею підготовлені і проведені тематичні виставки: «Ваш подвиг безсмертний», «Література та живопис про війну», «Від ремесла до творчості»,виставка присвячена Дню матері: «Обряд Богородиці в європейському мистецтві», виставка - конкурс «Українські народні страви» та інші.

Рада музею випускає інформаційні бюлетні, присвячені народним святам, пам’ятним датам, окремим особистостям, народним звичаям і традиціям, історії рідного краю. Так були випущені бюлетні: «Жива історія», «Допитливим», «Люди і долі», «Попрацюйте з історичними джерелами», «Скарби нетлінні», «Місяцеслів» та інші.

Музей проводить значну пошукову роботу. Завдяки зусиллям студентів та викладачів зібрано значний матеріал з історії та культури рідного краю, який використовується при проведенні тематичних виховних годин, підготовці до виставок та екскурсій.

Популяризує свою роботу музей і на сторінках газети «Вісті ДДАЕУ» ДДАЕУ.

Радою музею було організовані екскурсії по рідному краю. За звітний період студенти відвідали музеї міста Дніпро, Полтави, Запоріжжя, а також була здійснена екскурсія по Новомосковщині.

За час роботи музею його відвідали тисячі юнаків і дівчат - студентів, учнів середніх шкіл і середніх навчальних закладів, робітники, колгоспники, викладачі і директори шкіл, всі гості коледжу, екскурсії з інших міст. У книзі відгуків вони залишили свої захоплені записи.

Музей є гордістю коледжу.

Музей має подяки за співробітництво та допомогу в роботі від історико-краєзнавчого музею ім. П.Калнишевського, дитячого садочку «Калинка», а також музей нагороджено подякою національної академії України, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національного музею – заповідника українського гончарства в Опішному за сприяння науковим дослідженням, метою яких є комплексне вивчення гончарства як феномена народної культури, і збагачення національної гончарської скарбниці України. Музей нагороджений дипломом Міністерства аграрної політики України за 1 місце в регіональному турі конкурсу «Кращий музей навчального закладу 2007».

Експозиції музею:

1.Світлиця.


2.   Народні просмили.

2.1 Ткацтво.

2.2 Рушник – одвічний  символ українського народу.

2.3. Гончарство.

2.4 Петриківський розпис.

  • 2.5. Народний одяг.
  • 2.6. Вишивка.

3.    Історія рідного краю.

3.1. Наш край від найдавніших часів.

3.2. Наш край в IX - XVI ст.;

3.3. Наш край в XVI-XVIII ст.;

3.4. Новомосковщина в XIX - XX ст.;

3.5. Наш край в роки Другої світової війни;

3.6. Знаряддя землеробського вжитку;

3.7. Дніпропетровщина - козацький край.